August 04, 2022

Ana Bogdan continuă parcursul de excepție

din ultima perioadă și urcă în sferturi la BCR Iași Open, după o nouă victorie entuziasmantă. Favorita nr. 3 a învins-o în optimi pe Anastasia Zakharova, numărul 163 mondial, scor 6-1, 6-2 și va juca al doilea sfert de finală consecutiv în circuit, după cel de la Varșovia.
Meciul a fost întrerupt din cauza ploii aproximativ două ore, la scorul de 6-1, 1-0 pentru Ana Bogdan, iar după reluarea jocului sportiva noastră a mai cedat doar două game-uri și s-a impus după un nou meci solid.
Ana Bogdan va juca în sferturile de finală cu învingătoarea din meciul Nadia Podoroska (Argentina) – Ekaterine Gorgodze (Georgia, Nr. 8), care va începe în câteva minute.